​T.C. MERZİFON KAYMAKAMLIĞI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

YARD.DOÇ.DR.SELAHATTİN FETTAHOĞLU

(02.06.1992-20.01.1998)

26/03/1957 tarihinde Trabzon İli Tonya İlçesinde doğdu. İlköğretimini 1967-1968 yılında Samsun Merkez Çatalarmut Köyü İlkokulunda tamamladı. Ortaöğretimini 1974-1975 öğretim yılında Samsun İmam-Hatip Okulunda tamamladı. 1975-1976 yılında Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesine başlayıp 14.10.1980 de bitirdi. 15.01.1981 tarihinde Erzurum İli Çat İlçesi Müftülüğüne, 16.07.1982 tarihinde Trabzon İli Araklı İlçesi Müftülüğüne, 12.10.1984 tarihinde Vakfıkebir İlçesi Müfülüğüne atandı. 15.10.1988 tarihinde 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne Doktora öğrencisi olarak başladı. 27.12.1988 tarihinde Samsun İli Bafra İlçesi Vaizliğine, 04.12.1989 tarihinde Trabzon İli Çaykara İlçesi Müftülüğüne, 02.06.1992 tarihinde Amasya İli Merzifon İlçesi Müftülüğüne atandı. 15.10.1988 tarihinde 19 Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Hristiyanlık ve İslamda Hitabet adlı doktora çalışmasını 27.12.1993 tarihinde tamamladı.

27.01.1998 tarihinde T.C. Viyana Büyükelçiliği Din Hizmetleri Ataşeliğine atandı. 01.07.2001 tarihinde Amasya İli Merkez Vaizliğine atandı. 15.03.2006 yılında emekli oldu. 26 Kasım 2010 tarihinde Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Öğretim Üyesi olarak atandı. Halen Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Eğitimi Ana Bilim Dalında (Felsefe ve Din Bilimleri Böl. Bşk. – Anabilim Dalı Bşk.) Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Arapça, Almanca, İngilizce biliyor. Evli 4 Çocuk babası.