T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Amasya Müftülüğü

17.04.2017

Kutlu Doğum Haftası

Saygıdeğer Basın Mensupları, Değerli Amasyalılar!

Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında Peygamberimizi anmak ve anlamak gayesiyle başlatılmış ve her yıl farklı bir tema ile kutlanan Kutlu Doğum Haftası sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in anlatılmasının amaçlandığı bir etkinlik haftasıdır. Miladi takvime göre Peygamberimizin doğum günü olan 20 Nisan tarihini içine alacak şekilde bu yıl 17-25 Nisan tarihleri arasında ülkemizde ve yurt dışında kutlanacaktır.

Saygıdeğer Basın Mensupları, Değerli Amasyalılar!

Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl, Kutlu Doğum Haftası için bir tema belirleyerek bu önemli konuyu kamuoyunun gündemine taşımakta ve farkındalık oluşturmaktadır. Öteden beri Kutlu Doğum Haftalarında bireysel ve sosyal hayatımız açısından önem arz eden temaları kamuoyunun gündemine taşıyarak, özelde toplumumuzu, genelde ise tüm insanlığı Hz. Peygamberin çağlar üstü rahmet yüklü mesajlarıyla buluşturmaya gayret eden Başkanlığımız, 2017 Yılı Kutlu Doğum Haftasının temasını; “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” şeklinde tespit etmiştir. Bu hafta boyunca düzenlenecek olan etkinliklerle Kutlu Doğum Haftasında Mümin kalplerimizde var olan Peygamber sevgisini harekete geçirmek, Peygamber Efendimizi anmaya, sünnetini anlamaya ve yaşamaya çalışmak, ihtiyacımız olan güven toplumunu tesis etmek amacıyla başta İlimiz olmak üzere güzel ülkemizin her bir köşesinde, gönül coğrafyamızda ve Millet varlığımızın bulunduğu her ülkede bir bilgi, irfan, kardeşlik ve manevi yenilenme haftasına dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.

Saygıdeğer Basın Mensupları, Değerli Amasyalılar!

Sözlerime son verirken “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temasıyla düzenlenecek olan 2017 yılı Kutlu Doğum Haftasının şehrimiz, ülkemiz ve gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimiz için iyilik ve güzelliklere vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında 20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 20:00’de Belediye Kültür Merkezi Şehzade Salonunda Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi İlhami AYRANCI’nın konuşmacı olarak katılacağı konferans programımıza tüm halkımızın teşriflerini bekliyor, selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Abdulkadir KEŞVELİOĞLU

Amasya İl Müftüsü