30.04.2022

İl Müftümüz Durmuş Ayvaz’dan Ramazan Faaliyetleri ve Teşekkür Mesajı

İl Müftümüz Durmuş Ayvaz, İl Müftülüğümüz tarafından Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu.

İl Müftümüz açıklamasında şunları söyledi:

“Manevi hayatımızda ve ruh dünyamızda toplumumuzdaki tezahürleri bakımından son derece önemli olan değerlendirilmesi ve fırsat olarak görülmesi gereken bereketli bir zaman dilimi olan Ramazan ayını geride bırakmış bulunmaktayız.

Ramazan ayı, dini duygu ve coşkunun en yoğun olarak yaşandığı, zihin ve gönül dünyamızın yenilendiği, bizi değiştiren ve dönüştüren mübarek bir mevsimdir. Anadolu’muzda özellikle de Amasya’mızda tarihten günümüze, necip milletimizin gerek fert gerek toplum hayatında Ramazan sevincini idraki ve değerlendirmesi her türlü tebrik ve takdirin üstündedir.

Bu anlayışla hareket eden İl Müftülüğümüz ve TDV Amasya Şubemiz Ramazan ayı vesilesiyle yapmış olduğu çalışmalarla toplumun her kesimine ulaşmış bulunmaktadır.

Kur’an Kurslarımızdaki 170 hafızımız tarafından merkez camilerimizde mukabele okundu ve 5 camimizde hafız öğrencilerimiz tarafından hatimle teravih namazı kıldırıldı.

Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere 750 gıda kolisi, 500 aileye 200 TL değerinde alışveriş kartı dağıtıldı. Ayrıca hayırsever vatandaşlardan İl müftülüğümüze gelen fitrelerle 300 adet gıda kolisi hazırlanarak dağıtıldı.

Ramazan ayında öksüz ve yetimler de unutulmayarak “Arife Çiçekleri Projesi” kapsamında 160 aileye 400'er TL değerinde bayramlık giyim yardımı yapıldı.

Sultan II. Bayezid Camii bahçesinde şehit aileleri ve toplumun her kesiminden katılımın sağlandığı 700 kişilik iftar programı düzenlendi.

Üniversite okuyan gençlere yönelik KYK yurtlarında ramazan programları yaparak gençlere o manevi atmosfer yaşatıldı.

İl Müftümüz Durmuş AYVAZ  "Bu çalışmalarımızda bizlere katkı sağlayan hayırsever vatandaşlarımıza ve sahada gayret gösteren İl müftülüğümüz çalışanları, Din görevlileri, Kur'an Kursu öğreticileri ve TDV gönüllülerine teşekkür ediyor, daha nice Ramazanlara erişmeyi Rabbimden niyaz ederim" dedi.