26.05.2023

İl Müftümüz Vekaletle Kurbanını Türkiye Diyanet Vakfına Bağışladı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla başlatılan vekaletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftümüz Durmuş Ayvaz, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesine bağışta bulundu.

Kurban bağışında bulunan İl Müftümüz Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen vekaletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu.

İl Müftümüz açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir.

İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.

Türkiye Diyanet Vakfımızca bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 5950 lira, yurt dışı ise 2750 lira olarak belirlenmiştir.

Türkiye Diyanet Vakfı'na vekalet yoluyla verdiğiniz kurbanlarınız bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.