11.05.2022

Derneklerden İl Müftümüze Ziyaret

İlimizde faaliyet gösteren Engelli dernekleri 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle İl Müftümüz Durmuş Ayvaz'ı makamında ziyaret ettiler.

Amasya Türk Ocakları 2. Başkanı ve Amasya işitme Engelliler Derneği Başkanı Ragıp Kurt, Amasya'da yaşayan Gümüşhacıköylüler Dernek başkan yardımcısı Edib Ahmet Ceylan, Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanı Ünal Kurt ve Ali Galip Yücel, Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail Yılmaz, Metin Çetintaş ve Reyhan Ceylan'ın katılımıyla gerçekleştirilen ziyarette müftülüğümüz çalışmaları ve dernek faaliyetleri halkında bilgi alışverişinde bulunuldu ve yeni müftülük hizmet binasının şehrimize hayırlı olması dileklerini ilettiler.

İl Müftümüz ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür ederek, "Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek açısından önemli bir zaman dilimi olarak değerlendirdiğimiz 10-16 Mayıs Engelliler Haftasının farkındalık oluşmasına vesile olmasını diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine esenliklerle dolu bir hayat temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.