02.08.2022

Stajyer Öğrenciler İl Müftümüzü Ziyaret Ettiler

Gençlerimizin fırsat eşitliği çerçevesinde ve liyakat esaslarına uygun olarak kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarınca sunulan staj olanaklarından faydalanmasını sağlamak adına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Ulusal Staj Programı (USP) başlatılmıştır.

Bu proje kapsamında müftülüğümüz bünyesinde 2022 yılı staj programına başlayacak stajyerlerimizle müftülüğümüz Toplantı Salonu'nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Müftümüz Durmuş Ayvaz yaptığı konuşmasında, İlahiyat ve İslami İlimler fakültelerinde okuyan gençlerin gayesinin, aldıkları bilgileri en sağlıklı şekilde topluma ulaştırmak ve manevi gelişimine katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Bu fakültelerden mezun olanların genelde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nı çalışma alanı olarak tercih ettiğini belirten İl Müftümüz, bu program çerçevesinde kurumumuzu her yönüyle tanıma imkanı bulacaklarını ifade etti.

Toplantıda stajyerlere Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çalışma alanları ve staj programının detayları hakkında bilgi verildi.