10.08.2022

Sizler Yürüyen Yaşayan Kur’anlarsınız

Müftülüğümüze bağlı Büyükağa ve Şehit Alper Kalem Kursları'nda hafızlık eğitimi alan ve Diyanet İşleri Başkanlığımızca yapılan hafızlık tespit sınavında başarılı olup Hafızlık belgelerini almaya hak kazananlar öğrenciler için Hafızlık Belge töreni düzenlendi.
Belge törenine  İl Müftümüz Durmuş Ayvaz, Müftü Yardımcımız Berrin Çelebi, Şube Müdürümüz Seyhan Elmacı, Kur’an Kursu öğreticileri, hafızlar ve aileleri katıldı.
Öğrencilere yaptığı konuşmasında Hafızlığın önemine değinen İl Müftümüz Durmuş Ayvaz,  “Sınavda başarılı olarak Hafızlık belgesini almayı hak eden öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çok çalıştınız, gayret ettiniz, uykularınızdan da ödün verdiniz ama Hafızlık ile taçlandınız, Hafızlık belgesi almaya hak kazandınız. Amasya Müftülüğü olarak hafızlığa ve hafızlarımıza önem veriyoruz.
Sizler yürüyen yaşayan Kur’anlarsınız. Bu sebeple hafızlık dünyada kıyaslanamayacak kadar yüce bir makamdır. Peygamber efendimiz de hafızlara çok önem vermiş. Biz de peygamber efendimizin yolundan gidiyoruz.” dedi.
Hafızlara tavsiyelerde de bulunan İl Müftümüz,  “Hafız olmak kolay değil ama muhafaza etmek daha da zor. Hafızlığınızı unutmama adına bundan sonra Kur’an’a daha çok zaman ayırmanız ve Kur’an-ı daha çok okumanız gerekiyor. Bu vesile ile sizleri yetiştiren hocalarınıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Daha sonra Hafızlık sınavını kazanarak belge almaya hak kazanan öğrencilere Hafızlık belgelerini  İl Müftümüz Durmuş Ayvaz  takdim etti.