12.08.2022

Yatılı Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı Düzenlendi

Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler derslerinin yanı sıra çocukların yaşlarına uygun sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de yer aldığı 18 Temmuz tarihinde eğitim öğretime başlayan 2022 Yılı Yatılı Yaz Kur’an Kursları kapanış programı ile sona erdi.

Helvacı Kız Kur’an Kursu’nda düzenlenen kapanış programında öğrenciler Kur’an-ı Kerim okudular ve ilahiler söylediler.

Programda konuşan İl Müftümüz Durmuş Ayvaz, “Bizler öğrencilerimize küçük yaşta Allah’ı ve Peygamberimizin örnek hayatını öğretmenin gayreti ve mutluluğu içerisindeyiz. Zira Peygamber Efendimiz; ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir.’ buyuruyor. İşte o hayırlıların arasına girebilmek için sizler buralardasınız. Öğretme durumunda olan hocalarımız da buradalar. İnşallah Peygamber Efendimizin o ‘hayırlı’ diye tarif ettiği insanların arasına gireriz.

Yine Peygamber Efendimiz başka bir hadis-i şerifinde; ‘Ya öğrenen ol, ya öğreten ol ya da bunları sev.’ buyuruyor. İşte hocalar öğreten, sevgili çocuklar da öğrenen durumundalar.
Yaz Kur’an Kursları’na geldiğiniz için, Kur’an-ı Kerim’i öğrendiğiniz için, Allah’ı sevdiğiniz için sizleri tebrik ediyor, sizlere emek veren hocalarımıza ve ailelerinize de teşekkür ediyorum.
Sizlerden isteğimiz öğrenmiş olduğunuz dua ve sureleri, namazlarda okuyarak tekrar edeceksiniz. Eğer öğrendiğiniz bilgileri tekrar etmezseniz, çabuk unutursunuz.” dedi.