28.05.2024

Amasya'da Minikler İçin Yıl Sonu Kapanış Programı Yapıldı

İlimizde 4-6 yaş Kur'an kurslarında okuyan minik yavrularımız için yıl sonu kapanış programı Sultan II Bayezid Camii'nde yapıldı.

Yapılan programa Amasya Belediye Başkan Vekili Rasim Seven İl Müftümüz Durmuş Ayvaz İl müftü yardımcılarımız şube müdürlerimiz Kur'an kursu öğreticileri minik yavrularımız ve aileleri katıldı.

Program öğrenciler tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı ardından programda konuşan İl Müftümüz Durmuş Ayvaz; "Bu programın gerçekleşmesine vesile olan ve yavrularımıza büyük emek veren Kur'an kursu öğreticilerimize ve bu özel günde bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür ediyorum dedi.

İl Müftümüz "Biliyoruz ki yavrularımız burada sadece Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmiyor, aynı zamanda geleceklerini şekillendirerek dinine, vatanına ve milletine bağlı bireyler olarak yetişmeleri için gerekli donanımları kazanıyor. Bu süreçte Allah sevgisini, Peygamber sevgisini kazanıp milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek büyüyen öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren özverili öğreticilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Program öğrenciler tarafından okunan ilahiler ve sergilenen gösterilerle sona erdi.