10.05.2019

2018-2019 Eğitim Öğretimi Yılsonu Sınavları

24 Mayıs 2019 tarihinde sona erecek olan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yılsonu Sınavları 20-24 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır.

Söz konusu öğrencilerin bu sınava girebilmeleri için eğitim yılı boyunca 4 dönem Temel yada Ek Öğretim derslerine kayıtlı olarak katılmış olmaları gerekmektedir. Sınav sonunda başarılı olan öğrencilere Müftülüğümüz tarafından Başarı Belgesi hazırlanacaktır. Sınava katılmayan öğrencilere kurs öğreticisi tarafından yayınevinden alınarak katılım belgesi verilecektir.

Belirtilen tarihlerde yapılacak yılsonu sınavları nedeniyle görevlilerimizin aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

- Sınava katılacak öğrenciler için hazırlanacak sınav tutanağı, öğrenci bilgileri bilgisayar ortamında eksiksiz doldurulup komisyon gelmeden 2 nüsha olarak çıktı alınacak ve 1 nüsha komisyona verilecek diğer nüsha kursta muhafaza edilecektir. (Eski tutanaklar kullanılmayacaktır.)

- Hazırlanan sınav tutanakları en geç sınav sonrası gecikmeden amasya@diyanet.gov.tr yada emreyildiz05@hotmail.com adresine e-posta ile veya usb bellek ile Müftülüğümüze iletilecektir.

- Sınav tarihi, saati, öğrencilerin durumu vb. gibi değişiklik veya olumsuzluk durumunda gecikmeden Mesut ÖZGÜR ile  (Tel: 05368432486) irtibata geçilecektir.

- Sınav sonrası hazırlanan Başarı Belgeleri gecikmeden Müftülüğümüzden teslim alınıp öğrencilere dağıtılacaktır.